BELYSNING / Ljuskronor & takarmaturer / Hallampa 3707172
*
nr 370 7172
Hallampa
50-tal, keramik/metall, H70
Utrop:
300 kr
Såld:
750 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 augusti 2005
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/8 15:23:07
1
600 kr
8/8 12:03:12
2
350 kr
8/8 12:04:03
2
450 kr
8/8 14:51:20
3
550 kr
8/8 15:17:39
4
Vinnande bud
8/8 15:50:07
3
700 kr
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: hallampa hallmöbel hallmöbler keramik ljuskronor metall
-
3234 Ljuskrona
Höjd: ca 60 cm
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:18
-
9269 Ljuskrona
Oscariansk, med prismor, mässing, + takkupa i glas..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:06
-
4007 Vägg/takarmatur
Arne Jacobsen (1902-1971), Danmark. För Louis Poul..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:58
*
Hallampa
nr 370 7172
Hallampa
50-tal, keramik/metall, H70
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 750 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 8 augusti 2005 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
7/8 15:23:07 | 1 | 600 kr |
8/8 12:03:12 | 2 | 350 kr |
8/8 12:04:03 | 2 | 450 kr |
8/8 14:51:20 | 3 | 550 kr |
8/8 15:17:39 | 4 | Vinnande bud |
8/8 15:50:07 | 3 | 700 kr |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: hallampa hallmöbel hallmöbler keramik ljuskronor metall
-
3234 Ljuskrona
Höjd: ca 60 cm
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:18 -
9269 Ljuskrona
Oscariansk, med prismor, mässing, + takkupa i glas..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:06 -
4007 Vägg/takarmatur
Arne Jacobsen (1902-1971), Danmark. För Louis Poul..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:58